17 852 00 36, 17 853 70 69, +48 511 638 822

Wycieczki

Współpracujemy ze znanymi Touroperatorami jako agent pośredniczący w sprzedaży imprez turystycznych.

Oferujemy:

  • wycieczki objazdowe
  • wczasy pobytowe
  • kolonie
  • obozy młodzieżowe`

DOMINIKANA - Grand Bahia Principe Turquesa

Znalezione obrazy dla zapytania DOMINIKANA

 

KLIMAT:
 

Republika Dominikany leży w strefie klimatu tropikalnego. Najcieplej jest w okresach grudzień - luty i lipiec - wrzesień. Wtedy też przypada szczyt sezonu turystycznego. Podczas pozostałych miesięcy temperatury są nieco niższe. Jest to najlepsza pora na zwiedzanie wyspy oraz przyjemny wypoczynek i rozkoszowanie się słońcem i plażą. Między czerwcem a wrześniem trwa pora deszczowa i zdarzają się huragany.

WALUTA:


Dominikańskie peso, 100 DOP = 2,22 USD (kwiecień 2015), jest walutą niewymienialną. Można ją kupić i sprzedać tylko na terenie Dominikany. Aby odzyskać wymienione dewizy, należy okazać kwit wymiany, która upoważnia do zwrotnej wymiany jedynie 30% pierwotnej sumy.

 

PRZYKŁADOWE CENY:

kurs taksówką w obrębie miasta – ok. 150 peso, transport autobusem – ok. 10 - 15 peso,  obiad w restauracji – od ok. 10 USD, drobne przekąski (np. kanapka, pizza) – ok. 4 USD, chleb – ok. 40 peso, mleko – ok. 35 peso, woda mineralna – ok. 1,2 USD, kawa – ok. 1,5 USD, napój bezalkoholowy – ok. 2 USD, napój alkoholowy (koktajl) – ok. 2,5 USD

 

RÓŻNICE CZASOWE:

Latem należy cofnąć zegarki o 6, a zimą o 5 godzin w stosunku do czasu polskiego.

 

CZAS LOTU:


Puerto Plata, Punta Cana - ok. 11 godz.; 


Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam, Paryż) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Puerto Plata lub Punta Cana - ok. 9 godz.

 

TRANSPORT:


Air Santo Domingo jest jedynym przewoźnikiem wewnętrznym na Dominikanie. Ceny przelotów to ok. 50 USD za przelot pomiędzy głównymi lotniskami. Polecić można lokalne autobusy jako powszechnie dostępny oraz tani środek transportu. Wynajęcie samochodu jest relatywnie drogie. Należy się liczyć z wydatkiem ok. 50 USD dziennie za średniej klasy samochód, plus 10 USD ubezpieczenia. Dodatkowo wymagany jest wiek powyżej 25 lat, karta kredytowa oraz prawo jazdy.

 

ELEKTRYCZNOŚĆ:


110V, 60Hz. Gniazdka typu japońskiego - dwa podłużne, równolegle położone pionowo otwory na wtyczkę. W hotelach dostępne są przejściówki.

 

CIEKAWOSTKI:


Dominikana jest jednym z niewielu krajów na świecie, gdzie wydobywa się i zbiera bursztyn o niebieskim zabarwieniu. Kamienie z Dominikany często zawierają zatopione w nich owady.W miesiącach jesiennych i zimowych u wybrzeży Dominikany można spotkać wieloryby Humbaki, które odwiedzają ciepłe wody Morza karaibskiego, aby odbyć gody.

 

WIZY:


Obywatele polscy wjeżdżający na terytorium Dominikany nie muszą posiadać wizy wjazdowej. Wymagany jest paszport ważny min. 6 mies. od daty powrotu z Dominikany, a także bilet powrotny. Na granicy wydawana jest tzw. karta turystyczna, której koszt wynosi około 15 USD.

Uwaga: część lotów międzykontynentalnych z Europy na Dominikanę może odbywać się z przesiadką w USA - tzw. tranzyt. Dla tych przelotów od pasażera w tranzycie wymagane jest posiadanie ważnej wizy USA. Klientów posiadających ważne wizy USA prosimy o informację, czy w ich przypadku Ecco Holiday może proponować przeloty przez USA.

wstecz
Newsletter
Facebook