17 852 00 36, 17 853 70 69, +48 511 638 822

Niezwykły Madagaskar i bajeczny Mauritius

 

Znalezione obrazy dla zapytania mauritius

 

 

 

ANTANANARIVO - AMBOSITRA - AMBALAVAO - ANJA PARK - ISALO - ZOMBITSE - RANOMAFANA - ANTSIRABE - ANTANANARIVO

Dzień 1. Warszawa - Antananarivo.

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie, lot na Madagaskar. Przylot do Antananarivo, stolicy Madagaskaru (potocznie zwanej Tana) na międzynarodowe lotnisko Ivato. Przekazanie dokumentów podróżnych/załatwienie formalności wizowych. Zakwaterowanie oraz nocleg w hotelu.

Dzień 2. Antananarivo - Ambositra(260 km, ok 7 godz.).

Śniadanie w hotelu, następnie przejazd w kierunku wschodnim do Andasibe przez typowy krajobraz gór i wschodnich lasów deszczowych. Po drodze zatrzymamy się w Ambatolampy, miasteczku zbudowanym na płaskiej sale, gdzie znaleziono stare piece do wytapiania metali. Następnie przejedziemy przez krajobraz wyżynny, gdzie dominują tradycyjne domy i grobowce Merina, a także pola ryżowe i skaliste wzgórza. Lunch w Antsirabe (niewliczony w cenę). Następnie przejazd do Ambositra, gdzie zatrzymamy się na nocleg w hotelu.

Dzień 3. Ambositra - Ambalavao (208 km, ok. 6 godz.).

Po śniadaniu zwiedzanie Ambositra - centrum przemyslu drzewnego. Miasteczko z charakterystycznymi domami wykończonymi drewnem (rzeźbione balustrady, okiennice itp). Możliwość zakupu precyzyjnie inkrustowanych pamiątek z drewna. Następnie przejazd w kierunku Fianarantsoa przez krajobraz pól ryżowych, sosnowych lasów i eukaliptusów. Krótka wizyta w Fianarantsoa - miasteczku uniwersyteckim o charakterystycznej malgaskiej architekturze, krętych uliczkach i stromych alejach. Następnie przejeżdżamy do Ambalavao i zwiedzamy wytwórnię wina oraz fabrykę, gdzie ręcznie produkuje się papier starą metodą przywiezioną tu przez arabów. Nocleg w hotelu.

Dzień 4. Ambalavao - Isalo: Anja Park (258 km, ok. 6,5 godz.).

Po śniadaniu wyjazd do rezerwatu Anjah w poszukiwaniu lemurów. Park jest prowadzony przez mieszkańców wioski, a część dochodu z biletów wstępu przeznaczona jest na pensje dla nauczycieli lokalnych szkół. Podczas dwugodzinnego spaceru w lesie Anja spotykamy lemura katta ( ring tailed). Przejedziemy do Ihosy - stolicy plemienia Bara, po czym przecinamy olbrzymi płaskowyż Horombe. Nocleg w hotelu.

Dzień 5. Park Narodowy Isalo.

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Isalo, który jest najczęściej odwiedzanym parkiem na Madagaskarze. Park ten został utworzony w 1962 roku i obejmuje ponad 80 ha masywu piaskowca, którego kształty powstałe na skutek erozji należą do jednych z najciekawszych na świecie. Trawiaste równiny otoczone są grzbietami piaskowca, a pośród okolicznych skał znajduje się wiele grobów ludu Bara. Niezwykły krajobraz uformowany z grzbietu piaskowców wyrzeźbionych przez deszcz, wiatr i słońce zadziwi nas swoim pięknem. Podczas spaceru po parku będziemy wypatrywać lemury zamieszkujące ten teren, m.in. białego lemura White Sifaka, brązowego i katta oraz przejdziemy do naturalnych basenów wodnych, gdzie można zobaczyć miniaturowe baobaby, aloesy oraz lemury. Grobowce oraz "święte" miejsca w połączeniu z zupełną ciszą jaka panuje w parku, nadają mu tajemniczości. Nocleg w hotelu.

Dzień 6. Park Narodowy Zombitse ( 130 km).

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Zombitse, położonego ok. 130 km od Isalo. W parku występuje 47% endemicznych gatunków ptaków oraz 8 różnych gatunków lemurów. Następnie przejeżdżamy do Andranomaintso, podziwiając płaskowyż z baobabami. W drodze powrotnej do Isalo zatrzymujemy się w Ilakaka - mieście znanym z wydobycia szafirów. Nocleg w hotelu.

Dzień 7. Isalo - Ranomafana.

Po śniadaniu wyruszamy na północ do Ambalavao. Mijamy płaskowyż de Horombe oraz masywy Andringitra. Dojeżdżamy do krainy Betsileo. Przed wejściem do miasta Ambalavao mijamy dwie spektakularne kopuły z granitu o nazwie "Brama Południa". Kontynuacja podróży w kierunku Ranomafana. Nocleg w hotelu.

Dzień 8. Park Narodowy Ranomafana.

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Ranomafana, położonego ok. 70 km od Fianarantsoa w deszczowym lasie, wśród wzgórz i dolin, stanowiąc jeden z najładniejszych chronionych obszarów na świecie. Park powstał w celu ochrony dwóch gatunków lemurów Bamboo, które zostały odkryte w tym rejonie w latach 80-tych. Rezerwat znajduje się na skraju płaskowyżu Madagaskaru, z bardzo górzystym terenem, ze stromymi stokami od 600 m do 1400 m. Nachylenie stoku ochroniło park przed wycięciem drzew w 1986 roku. Strefa obwodowa parku zawiera ponad 100 miejscowości i ponad 25.000 mieszkańców, z których większość to rolnicy. Możliwość spotkania wielu ze 100 gatunków ptaków oraz 12 gatunków lemurów (mi.in. Bamboo Lemur, Sifaka, Lemur Czerwonobrzuszny, Lemur Brązowy). Po południu czas wolny, w którym można skorzystać z gorących kąpieli. Nocleg w hotelu.

Dzień 9. Ranomafana - Antsirabe ( 247 km).

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Antsirabe ( w języku malgaskim; miejsce soli). Mijamy górzyste krajobrazy czerwonej wyspy kontrastujące z zielenią pól ryżowych. Antsirabe to atrakcyjne miasto - niegdyś bardzo znany kurort francuski, ze względu na chłodniejszy klimat i gorące źródła. Jest również znane z obróbki kamieni szlachetnych, produkcji piwa,kolorowych bazarów oraz przejażdżek rykszami. Nocleg w hotelu.

Dzień 10. Antsirabe - Tana.

Po śniadaniu kontynuujemy podróż. Przejazd przez lokalne wioski i unikalne krajobrazy Madagaskaru, aż dotrzemy do Antananarivo - stolicy Madagaskaru zwanej "Miastem Tysiąca Wojowników". Zbudowana została na wysokim granitowym wzniesieniu w kształcie litery "Y", w otoczeniu pól ryżowych. Na szczycie najwyższego wzgórza miasta znajduje się "królewski zamek", w którym mieści się muzeum kliku dynastii malgaskich królów. Dziś miasto jest powszechnie określane jako "Tana". Transfer na lotnisko i wylot na Mauritius. Przylot na Mauritous, transfer i zakwaterowanie w hotelu Zilwa Attitude.

Dzień 11. - 15.

Wypoczynek w hotelu Zilwa Attitude, w cenie śniadania i kolacje (6 nocy).

Dzień 16.

Wylot do PolskiEcco Travel zastrzega możliwość zmiany rozkładu lotów oraz kolejności zwiedzania. Liczba miejsc ograniczona.Prosimy o zabranie ze sobą butów tekkingowych, w programie przewidziane są piesze wycieczki.

Touroperator zastrzega możliwość zmiany kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

 

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa - Antananarivo - Mauritius - Warszawa z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie na Madagaskarze w lodgach i hotelach ze śniadaniami i kolacjami
 • zwiedzanie wg programu
 • obsługę w jęz. angielskim na Madagaskarze
 • zakwaterowanie podczas wypoczynku na Mauritius w hotelu Zilwa Attitude ze śniadaniami i kolacjami ( 6 nocy)
 • transfery lotnisko - hotel - lotnisko na Mauritius
 • ograniczoną obsługę w jęz. polskim na Mauritius

Cena nie zawiera:

 • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym
 • zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników
 • kosztów uzyskania wiz
 • obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 200 EUR na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki na Madagaskarze
 • zwyczajowych napiwków ok. 5 EUR/dzień/os. (płatne na miejscu) 
 • obsługi w jęz. polskim na Madagaskarze

Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.

wstecz
Newsletter
Facebook